Możliwość komentowania Jak polityka wpływa na nasz żywot? została wyłączona

Obecna kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest silną organizacją. Przecież skupiła wokoło siebie wiele zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy zwrócić uwagę, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to wspaniała organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dużego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.